Menu
Your Cart

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet

DEMKO İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI NE YAPAR? Firmalardaki denetimlerde tespit ettikleri ve çözüm önerilerinde bulundukları iyileştirmeleri önem sırasına göre dizayn edip; hukuki süreçler,6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve 4857 sayılı iş kanunu dikkate alınarak iş kazası ve meslek hastalıklarına engel olmayı hedeflemektedir.

Aynı disiplinle çalışan tüm uzmanlarımız işletmelerin en önemli değerlerinden olan emek kavramının korunması ve kaliteli bir üretimin sağlanması için firmanın üretim tekniğine, konusuna, o iş koluna ait hastalık ve kazalar dikkate alınarak hazırladıkları eğitim programları ile çalışanların bilinçlenmesini sağlarlar.

Yaptığımız işin bize yüklediği manevi sorumluluklar ışığında işimizi önemsiyor, yeniliklere açık sürekli gelişen uluslararası sistemleri inceleyerek süreçlerinize uygun hale getiriyoruz. Firmanız da rehberliğin yanı sıra yangın güvenliğinden, elektrik uygunluğuna, kimyasalların depolanması riski ve etiketlenmesinden, kişisel koruyucu haritalarının hazırlanmasına, iç yönetmelik oluşturmaya kadar birçok konuda sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Hizmet verdiğimiz uluslararası firmalarda ise HSE (Health and Safety Executive) olarak çalışan tüm uzmanlarımız yaptıkları tüm hizmetlere dahil olarak eked/loto sistemlerin kullanılmasında ve haritalandırılmasında firmalara destek olmaktadırlar.


KİMLER DEMKO'DA UZMAN OLABİLİR?

İş güvenliği uzmanları, üniversitelerin mühendislik, fen fakültelerinden, iş sağlığı ve güvenliği bölümünden mevzun olmuş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının düzenlediği sınavda başarılı olarak C sınıfı uzmanlık yetkisi almış kişilerdir.4yıl uzman olarak çalıştıktan sonra B sınıfı uzmanlık sınavına girmek için hak kazanmaktadırlar. B sınavında başarılı olduktan sonra 3 yıl daha çalışarak A sınıfı sınavına girmektedirler. Demko’da çalışan uzmanlar en az bir yıl C sınıfı olarak sektörde deneyim kazanmış olmalıdırlar. Deneyimsiz olarak istihdam ettiğimiz uzmanlarımız ise ilk önce arşivde tecrübelenip, daha sonra usta öğreticileri ile firma ziyaretlerine katılmaktadırlar. Böylece 9 aylık bir süreden sonra firma ziyaretlerini kendileri gerçekleştirmektedirler. Deneyimli olarak firmamıza katılan uzmanlarımız ise 3 aylık deneme süreçlerinde firma ziyaretlerini çalışma ekibinden belirlenen ustaları ile gerçekleştirmektedirler. Uzmanlarımız firmamızdaki direktörlerin kontrolünde hizmet vermektedirler ve belirli aralıklarla bu ekip tarafından denetlenmektedirler. Tüm uzmanlarımız önce insan ilkesini benimseyerek yeniliklere ayak uydurabilen, güvenilir, zamanı iyi organize eden, olayları objektif değerlendiren kişilerdir. Uluslararası hizmet verdiğimiz firmalarımıza hitap edebilmek için, tüm personellerimiz NEBOSH International General Certificate ve IOSH (Institution of Occupational Safety and Health ) eğitimlerini alarak, kendilerini geliştirip mutlu olarak hizmetlerine devam ederler. Severek yapılan her iş başarıyı getirir.UST